E-book zdarma

Získejte zdarma eBook
4 důvody proč citovat
v naučných textech

Chcete vědět proč

  • citování nepatří jen na univerzity a VŠ?
  • je vhodné a výhodné při psaní naučných textů (eBooků, článků apod.) citovat?
  • jsou citace přínosné jak pro vás jako autora, tak pro vaše čtenáře?

Získejte odpovědi na tyto otázky a poznejte kouzlo citací. Ze stránek mého eBooku pochopíte, proč jsou citace důležité.

Co o e-Booku říkají čtenáři?

„Citace pro mě do určité doby byly něco jako cizí slovo, přesněji něco jako ‘strašák’... Co jako s nimi? Osobně jsem byl postaven před problematiku citování při zpracovávání seminární práce v rámci studia trenérské A-licence UEFA. Zadavatelem práce nám bylo řečeno: ‘A nezapomeňte citovat! Je na to zákon!’ Takže prvně mě přepadl strach, že sice napíšu něco z oboru, který miluju, ale asi mě za to zavřou, protože neumím citovat a nevím, jak si s tím poradit. Ale práci jsme zvládnout chtěl, tak jsem začal hledat, jak jinak než po internetu. Začaly na mě vyskakovat nejrůznější paragrafy, normy, metody citování... No toto nastudovat by trvalo déle než můj trenérský kurz. Nakonec za pomocí kolegů, literatury jsem to nějak zpracoval. Ale dobrý pocit jsem z toho neměl a říkám si, jaká škoda, že tehdy nebyl tento Zuzčin citační ebook. Protože po jeho přečtení se laik minimálně uklidní, že se citování dá zvládnout. Navíc ebook odpovídá ještě na další moji otázku - proč je dobré citovat. Sám jsem si při své seminární práci říkal, že je to jen otrava a zbytečné zdržování. Ale dnes je mně jasné, že i moje seminární práce měla vyšší hodnotu díky tomu, že se odkazovala na autory vybraných myšlenek nebo metod. A přesně jak píše Zuzka, sám si kolikrát ze čteného textu opíši jméno autora a název materiálu, ze kterého čerpal autor textu a materiál si pak najdu, protože mě zajímá celá problematika. A ještě v jednom bodě musím dát Zuzce za pravdu, v médiích koluje neuvěřitelné množství informací o všem možném i nemožném a já sám jsem se už naučil vybírat informace podle toho, zda je uváděný zdroj nebo autor dílčích informací ve zprávě. Zvyšuje to důvěryhodnost informace a mně to šetří čas na důležitější věci, než číst něco fantasticky neskutečného. Osobně doporučuji tento ebook nejen pro všechny citační ‘amatéry’, jako jsem já. Nikdy totiž nevíte, zda Vás nechytne právě psaní ebooků, blogů nebo v rámci vlastního rozvoje budete tvořit nějaké seminární či jiné práce! A pak, pak budete vědět, jak na to!!“
Michal Bíza
Manažer FK Hodonín, Trenér mládež 2016
"Tento e-book vás přesvědčí, proč citovat, i když se vám do toho nechce. Dozvíte se v něm, že práce, kterou si s citacemi dáte, se vyplatí. Možná tomu teď ještě nevěříte, ale nakonec budete rádi, že jste čerpali z mnoha zdrojů. Jestli jste zvědaví, jak je to možné, dočtete se v tomto krásném ebooku."
MUDr. Veronika Soukupová
psychosomatika, www.soukupovaveronika.cz
Poslední dobou se s ebooky roztrhl pytel. Tak proč číst zrovna tento, "o citování"? Nejsem přeci významný autor.... To byla moje první myšlenka. Ale obsah mne záhy přesvědčil. Ve svém oboru jsem dlouho pátrala po profesionálech. Dnes je tak obrovská nabídka knih! Který z jejich autorů má pravdu, když si často protiřečí? Nakonec jsem si je vybrala i díky tomuto e-booku: kdo cituje = uvádí zdroje svých tvrzení, je pro mne ten správný odborník! Takže chcete-li být vnímáni jako odborníci také, CITUJTE ve svých textech. Tento e-book Vás o tom přesvědčí.
Marcela Ingrová
Profesionál v oblasti potravinářství